„Solidarność”, kobiety, srebrny ekran
W kolejnych miastach Polski organizowane są pokazy filmu „Solidarność według kobiet”, nad którym patronat objął „Nowy Obywatel”.
W kolejnych miastach Polski organizowane są pokazy filmu „Solidarność według kobiet”, nad którym patronat objął „Nowy Obywatel”.
Ukazała się kolejna książka z serii „Biblioteka Obywatela”: „Po dwakroć niepokorni. Szkice z dziejów polskiej lewicy patriotycznej” dr. hab. Jarosława Tomasiewicza.
28 stycznia (środa) w Warszawie odbędzie się premiera pierwszego polskiego filmu o pańszczyźnie, czyli „Niepamięci” Piotra Brożka. „Nowy Obywatel” jest patronem medialnym obrazu.
Do piątku (23 stycznia) do południa za pośrednictwem serwisu BookRage.org można kupić zestaw elektronicznych wersji książek wydanych przez środowisko „Nowego Obywatela”, w formule „płać, ile chcesz”. Osoby, które zapłacą powyżej średniej ceny pakietu, otrzymają m.in. najnowszą książkę Jarosława Tomasiewicza, poświęconą historii lewicy patriotycznej.
Zachęcamy do regularnego korzystania z internetowego archiwum tekstów opublikowanych w papierowej wersji „Nowego Obywatela”.
15 stycznia 2015 r. (czwartek) w Warszawie odbędzie się kolejne seminarium w ramach sympozjum naukowego „Filozofia kooperatyzmu. Od idei do praktyki”, objętego patronatem medialnym „Nowego Obywatela”.
Przygotowaliśmy zestawienie 10 tekstów opublikowanych na stronie „Nowego Obywatela”, które w minionym roku odnotowały największą liczbę wyświetleń. Trzy pierwsze miejsca zajęły felietony naszego stałego współpracownika, Piotra Wójcika.
Zapraszamy do regularnego zaglądania do bazy wiedzy projektu Młodzieżowe Centrum Pomocy Dziennikarskiej, w ramach której gromadzimy rozmaite materiały przydatne (nie tylko dla) młodych dziennikarzy.
W ramach portalu „Nowego Obywatela” istnieje dział „Kultura zaangażowana”, który stanowi stale powiększające się cyfrowe archiwum tekstów prezentujących szeroko rozumiany społeczny wymiar kultury oraz społeczne zaangażowanie ludzi kultury.
Zachęcamy do zapoznania się z „Migawką” oraz „Spacerem po Zgierzu” – czasopismami stworzonymi, odpowiednio, przez łódzkich i zgierskich seniorów i seniorki.