Lewicowi niepokorni

Ukazała się kolejna książka z serii „Biblioteka Obywatela”: „Po dwakroć niepokorni. Szkice z dziejów polskiej lewicy patriotycznej” dr. hab. Jarosława Tomasiewicza.

Czytaj więcej ›

Historia przypomniana

28 stycznia (środa) w Warszawie odbędzie się premiera pierwszego polskiego filmu o pańszczyźnie, czyli „Niepamięci” Piotra Brożka. „Nowy Obywatel” jest patronem medialnym obrazu.

Czytaj więcej ›

Płać – i czytaj – ile chcesz!

Do piątku (23 stycznia) do południa za pośrednictwem serwisu BookRage.org można kupić zestaw elektronicznych wersji książek wydanych przez środowisko „Nowego Obywatela”, w formule „płać, ile chcesz”. Osoby, które zapłacą powyżej średniej ceny pakietu, otrzymają m.in. najnowszą książkę Jarosława Tomasiewicza, poświęconą historii lewicy patriotycznej.

Czytaj więcej ›

To czytają obywatele

Przygotowaliśmy zestawienie 10 tekstów opublikowanych na stronie „Nowego Obywatela”, które w minionym roku odnotowały największą liczbę wyświetleń. Trzy pierwsze miejsca zajęły felietony naszego stałego współpracownika, Piotra Wójcika.

Czytaj więcej ›

Tu baza! ;-)

Zapraszamy do regularnego zaglądania do bazy wiedzy projektu Młodzieżowe Centrum Pomocy Dziennikarskiej, w ramach której gromadzimy rozmaite materiały przydatne (nie tylko dla) młodych dziennikarzy.

Czytaj więcej ›

Kulturalnie i obywatelsko

W ramach portalu „Nowego Obywatela” istnieje dział „Kultura zaangażowana”, który stanowi stale powiększające się cyfrowe archiwum tekstów prezentujących szeroko rozumiany społeczny wymiar kultury oraz społeczne zaangażowanie ludzi kultury.

Czytaj więcej ›

Tak piszą dojrzali

Zachęcamy do zapoznania się z „Migawką” oraz „Spacerem po Zgierzu” – czasopismami stworzonymi, odpowiednio, przez łódzkich i zgierskich seniorów i seniorki.

Czytaj więcej ›