Zbiórka na książkę Stowarzyszenia!

„Dekada ajentów. System agencyjny spółki Żabka Polska” jest kolejną książką wydawaną przez Stowarzyszenie „Obywatele Obywatelom”. Jeszcze tylko do 2 lipca można wesprzeć publikację tej książki – każda wpłata na portalu wspieram.to pomaga nam opublikować „Dekadę ajentów” oraz gwarantuje nagrodę dla darczyńcy.

Oprócz „Dekady ajentów” można otrzymać inne książki wydane przez Stowarzyszenie czy prenumeratę „Nowego Obywatela”. Jest to więc okazja dla naszych sympatyków, by – wspierając jednocześnie wydanie kolejnej ważnej książki – uzupełnić księgozbiór o wydane przez nas publikacje lub zamówić kolejną prenumeratę naszego pisma.

Zbiórkę można wesprzeć pod adresem: https://wspieram.to/projekt/4890/ciemna-strona-sieci-zabka

„Dekada ajentów” Joanny Jurkiewicz to książka naukowa napisana z reporterskim zacięciem. To tragikomiczne historie upadających interesów, opowiedziane ustami samych ajentów. W Polsce wg statystyk istnieje kilka tysięcy Żabek. Sklepy tej sieci można spotkać wszędzie, nawet w najuboższych dzielnicach miast. Jednak biedni ludzie nie tylko w nich kupują – biedni ludzie także w nich sprzedają. Osoby prowadzące sklepy w sieci Żabka nie są ani przedsiębiorcami, ani pracownikami, ani nawet samozatrudnionymi; nie ma formuły prawnej, która dobrze oddawałaby ich położenie. Ajenci, podpisując umowę z firmą, nie wiedzą, że system jest tak skonstruowany, że wszystkie zyski płyną do firmy, a na nich przerzucane są tylko koszty. Może niebawem wszyscy będziemy ajentami: współpracownikami, partnerami, kontrahentami. Może bez podpisania weksla in blanco nikt nie będzie chciał nas zatrudnić ani z nami "współpracować". Tak od lat jest w Żabce. Czy w tym kierunku zmierza polski kapitalizm?

Jeśli chcecie dowiedzieć się, co kryje się za barwnym logo Żabki, pomóżcie nam wydać pierwszą polską książkę o ciemnych stronach korporacji handlowej.