Spółdzielcza noc muzeów po raz piąty

W sobotę (16 maja) w budynku Krajowej Rady Spółdzielczej przy ul. Jasnej 1 w Warszawie już po raz piąty odbędzie się Noc Kooperatystów, współorganizowana przez nas razem z Krajową Radą Spółdzielczą i Ogólnopolskim Związkiem Rewizyjnym Spółdzielni Socjalnych. Tegoroczna edycja wydarzenia połączone będzie z oficjalnym otwarciem nowej ekspozycji Muzeum Historii Spółdzielczości w Polsce.

Oprócz zwiedzenia muzeum (wśród przewodników będzie m.in. nasz stały współpracownik Konrad Malec) uczestnicy Nocy Kooperatystów będą mieli okazję wysłuchać trzech wykładów. Pierwszy, poświęcony wielkim damom polskiej spółdzielczości, wygłosi prof. Zofia Chyra-Rolicz, członkini Komitetu Nauk Historycznych PAN. Następnie odczyt zatytułowany „Spółdzielczość w czasie okupacji” przedstawi redaktor naczelny miesięcznika „Społemowiec Warszawski” Dariusz Gierycz. Na koniec wystąpi zaś dr Marcin Kwiecień z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który opowie o dziejach przedwojennej spółdzielczości uczniowskiej.

Nie zabraknie również możliwości zapoznania się z działaniami współczesnych spółdzielców i popularyzatorów kooperatyzmu – własne stoisko będzie miała m.in. redakcja „Nowego Obywatela”. Mali i duzi goście Nocy Kooperatystów będą mieli okazję wziąć udział w przygotowanych specjalnie na tę okazję tematycznych warsztatach, konkursach i loteriach. A do wszystkiego przygrywać im będą muzycy ze Spółdzielni Socjalnej „Szansa” z Płocka. Impreza potrwa od godziny 19 do północy.

Gorąco zapraszamy!