Daj dychę – uratuj „Nowego Obywatela”!

Drogie Czytelniczki, Drodzy Czytelnicy,

„Nowy Obywatel” nie uzyskał w tym roku dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Czasopisma o wiele bogatsze niż nasze otrzymały po 80-210 tysięcy złotych. W poprzednich latach otrzymywaliśmy z MKDiN dotacje niewielkie – 30 tys. zł. W tym roku brak nawet takiej kwoty bardzo utrudni nam funkcjonowanie. Niezależnie od braku dotacji, jesteśmy pismem niezamożnym – nie stoi za nami duża fundacja czy wpływowe środowisko, nie brylujemy w mainstreamowych mediach, nie mamy przyjaciół w politycznym establishmencie. Nawet otrzymywane niewielkie dotacje ministerialne nie sprawiały, że mogliśmy robić swoje w dobrych warunkach. Regularne wydawanie kwartalnika, publikacji książkowych, broszur,prowadzenie kilku portali czy organizowanie corocznego Festiwalu Obywatela wiąże się z wieloma kosztami, związanymi m.in. z drukiem, usługami internetowymi, pracą różnych osób. Od wielu lat staramy się Wam zapewniać treści bezpłatnie lub w maksymalnie przystępnej cenie, jednak nie ma się co oszukiwać, że powstają one bez kosztów. Pominięcie naszego tytułu przy rozdzielaniu ministerialnych dotacji stawia pod dużym znakiem zapytania dalszą edycję papierowej wersji „Nowego Obywatela” oraz grozi poważnym zmniejszeniem naszej aktywności w innych sferach. Dlatego prosimy Was o wsparcie.

Gdyby zaledwie 200 osób wspierało nas comiesięcznym stałym przelewem w wysokości 10 zł, to w skali roku oznaczałoby to dla nas dodatkowe 24 tysiące złotych. Dzięki tej kwocie istnienie „Nowego Obywatela” przestałoby być zagrożone. Dlatego też ogłaszamy poszukiwanie przynajmniej 200 osób, które na okres 12 miesięcy ustawią stałe zlecenie przelewu o wysokości 10 zł. Prawdziwych przyjaciół podobno poznaje się w biedzie – liczymy, że tak się stanie w tym przypadku. Nie chcemy Was zachęcać i przekonywać do wsparcia w inny sposób niż podkreślając sens istnienia w Polsce takiego pisma jak nasze, jednak dla darczyńców mamy już przygotowane unikatowe upominki – prześlemy je wszystkim, którzy wytrwają co najmniej pół roku w przekazywaniu comiesięcznych wpłat.

Nasze pismo nie może liczyć na wsparcie możnych sponsorów, na reklamy czy inne komercyjne dochody. Naszym wsparciem możecie być Wy! Do 15 maja musimy zebrać 200 osób gotowych przekazywać nam 10 zł co miesiąc przez co najmniej rok. Daj dychę co miesiąc, uratuj „Nowego Obywatela”!
Przelew należy ustawić na następujące konto bankowe:
Redakcja „Nowego Obywatela”, ul. Piotrkowska 5, 90-406 Łódź

Numer konta:
Stowarzyszenie „Obywatele Obywatelom”
78 8784 0003 2001 0000 1544 0001
Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Łodzi
z dopiskiem „Darowizna na cele statutowe – Dycha” w tytule/celu wpłaty.

Możesz też dołączyć do wydarzenia na Facebooku i zaprosić swoich znajomych.